GTW® Nexus Black/Silver 14 in Wheels with 23X10-R14 Nomad A/T Tires - Set of 4i
In Stock
Free Shipping
Item #: A19-2326
Brand: GTW
Frequently Bought Together
Tread Classification:
  • All-Terrain/Off-Road
Full kit includes:
  • (4) 14” GTW® Nexus Wheels / Black/Silver Finish / Offset: 3:4 (ET -.25)
  • (4) 23x10-14 GTW® Nomad Steel Belt Radial All-Terrain Tires / Tire is approx. 23” tall (4-Ply)
  • (4) Color match caps
  • Lug nuts sold separately
Please Note: All Wheels are 4 on 4 Hole / Lug Pattern (4x101.6mm) unless otherwise specified.
Tech Tips:
  • We Recommend a Lift Kit for This Tire & Wheel Kit
  • Tire & Wheel Combos are mounted and Inflated Before Shipping, Free of Charge
  • All Wheels Have a lug pattern of "4x101.6mm"